Jak szybko sprawdzić zainstalowane wtyczki w WordPress?

Czasami zdarza się taka sytuacja, że odwiedzamy w internecie jakąś stronę i okazuje się, że jest tam jakaś funkcjonalność, która by się nam przydała także. Po sprawdzeniu źródła strony, już wiadomo, że to WordPress i prawdopodobnie owy trick jest zrobiony za pomocą jakiejś wtyczki. Więc jak sprawdzić zainstalowane wtyczki w WordPress?

Metoda online

W internecie jest dużo serwisów, które ułatwiają wykrywanie technologii użytych na stronach internetowych. Ja korzystam na ogół z dwóch.

1. Scan WP

Scanwp.net – Świetna maszyna, oprócz wyświetlenia użytego template i wtyczek, potrafi pokazać hosting, na którym jest opublikowana strona, backlinki i wiele innych przydatnych rzeczy. Jednakże sposób w jaki wyświetla te informacje może nie jedną osobę przyprawić o zawrót głowy 😉 Minusem także może być, to że w Chrome pokaże znacznie więcej niż w innych przeglądarkach.

2. Wpthemedetector

wpthemedetector.com – Moje ulubione narzędzie, nie dosyć, że pokaże wszystko ładnie rozpisane, to jeszcze podrzuci linki do pobrania wtyczek, jeśli ktoś woli pobierać je poza WordPressowym repozytorium. Tutaj znajdziemy dodatkowo informacje, kiedy dana strona była ostatni raz skanowana, oraz datę ostatniej zmiany template użytego na stronie.

Potrzebujesz pomocy ze swoją stroną? Pisz!