Nie rób bloga na swojej stronie www

Po co się robi blogi na stronach firmowych? Co blog dodatkowego wniesie do Twojej strony internetowej? I dlaczego nie powinienes go dodawać do swojej strony. Postaram się wyjaśnić w poniższym artykule.

Po co Ci w ogóle blog?

Można spotkać opinie w internecie, ze blogi to już przeżytek, ze nie opłaca się ich prowadzić bo nikt tego nie czyta. Nic bardziej mylnego. Ktoś kto szuka konkretnych i formacji i chce je szybko uzyskać nie nie będzie tracić czasu na oglądanie 15 minutowego filmu poradnikowego na YouTube. Do jakiejś jednej czynności dużo łatwiej i szybciej jest znaleść daną frazę w tekście, niż przewijać video. Jeśli ktoś poszuka sobie informacji w internecie i trafi na Twój poradnik, to świetnie. On znajdzie potrzebne informacje, a Ty mu pomożesz i to być może nie tylko w jednej kwestii, bo jeśli będziesz mieć wartościowa treść taki czytelnik chcący się dowiedzieć czegoś więcej chętnie wróci.

Do czego może służyć blog?

Jeśli masz biznes, w którym można dodać pewną wartość, która będzie pomocna dla Twoich klientów, to blog jest świetnym miejscem do publikacji takich teści.

Możesz za jego pomocą dodawać np. opisy swoich usług lub dodać bardzo mocno rozbudowany dział FAQ,  czyli dział z najczęstszymi pytaniami od Twoich klientów lub kontrachentów.  Przy sklepach internetowych takie działy szybkich pytań i odpowiedzi to świetna rzecz. I nawet w przypadku, gdy dostajesz dziś setne pytanie o ta sama rzecz, masz miejsce w które możesz odesłać taka osobę, jeśli sama go wcześniej nie znalazła. Możliwości jest wiele.

Jakie dodatkowe korzyści może dać blog Twojej stronie www?

Oprócz samych poradników blog świetnie sam w sobie potrafi bardzo dobrze wpływać na pozycjonowanie Twojej strony internetowej. Dobrze napisany tekst, zawierający słowa kluczowe i frazy w odpowiednich znacznikach jest rewelacyjną mapą dla wyszukiwarek. Przy regularnym dodawaniu nowych treści i przy dobrym ich skomponowaniu pod seo bardzo szybko zauważysz wzrost wejść na swoją stronę internetową. W jaki sposób dobrze zoptymalizować taki tekst pod wyszukiwarki dowiesz się z innego artykułu.

Dlaczego nie powinieneś robić bloga na swojej stronie www?

Bardzo często przedsiębiorcy  oprócz strony www wspominają, ze chcieliby mieć bloga bo maja wiedzę jakie on ma zalety. Niestety w 99% przypadków wyglada to tak, ze na bloga dodane są może 3 wpisy, a potem wkrada się typowy brak czasu lub pomysłów i taki blog swieci pustkami.  Niestety na dobry tekst trzeba poświecić dość dużo czasu, jeśli jest to poradnik, trzeba mu dodać jakieś obrazki, bardzo często obrazki z dodatkowa grafika w postaci jakiś strzałek lub zaznaczeń i to tez trzeba przygotować przed publikacja. Dlatego, jeśli nie masz większego pomysłu na bloga. Nie rób go na swojej stronie, bo przy małej ilości wpisów strona będzie wyglądała na opuszczona. Jeśli potrzebujesz 2 lub 5 poradników i w tym dział FAQ zrób osobne podstrony na te treści, dodaj odpowiednie linki do menu głównego, zadziała to o wiele lepiej.

Co zrobić gdy brakuje czasu i pomysłów, ale chcemy mieć duży blog z poradnikami?

W takich przypadkach najlepiej jest zatrudnić dodatkowa osobę, która zajmie się dla nas pisaniem tekstów i tworzeniem nowych wpisów. Tacy zaprawieni w boju specjaliści potrafią  od ręki napisać tekst świetnie zoptymalizowany pod Seo. W niektórych przypadkach zajmują się także optymalizacja pod wyszukiwarki i tworzeniem stron internetowych, wiec z łatwością mogą pomoc Ci w utrzymaniu i aktualizowaniu całej twojej strony internetowej.

Potrzebujesz pomocy ze swoją stroną? Pisz!